2018. szeptember »
szeptember

Bemutatkozás

Erős Vár a mi Istenünk! Isten hozta az Arnót-Újcsanálosi Evangélikus Társgyülekezet honlapján.

Az arnóti evangélikus gyülekezet története Arnót község történetének és kultúrájának legmeghatározóbb eleme. Az első evangélikus gyülekezet létrejötte 1565-re datálódik. A török uralom után az 1680-as években – az akkori Sajóarnóton – a Szirmay nemesi család feladata volt, hogy a területen újraindítsa az életet. Az újrakezdés tulajdonképpen evangélikus lakosok betelepítését jelentette, így a mai község történelme, kulturális gyökerei leginkább a gyülekezethez köthetők. Az Arnóti Ágostai Hitvallású Egyházközséget hivatalosan 1705-ben alapították.

Gyülekezetünk jelenleg 200 főből áll. Tagjaink nagy része Arnóton lakik: közösségünket több generációra visszamenőleg jellemzően evangélikus családok alkotják.

Az egyházközség országos viszonylatban kicsinek számít, de korábbi artikuláris voltának és egyháztörténeti jelentőségének köszönhetően komoly hagyományokkal rendelkezik.

A gyülekezet vezetősége jelenleg 18 főből áll.

A gyülekezet lelkésze: Buday Barnabás

Felügyelő: Barcsák Pálné

Helyettes felügyelő: Üveges László

Gyülekezeti titkár: Vozárné Szabó Csilla