2019. június »

Alkalmaink

Rendszeres Alkalmaink

Istentisztelet Arnóton
Minden vasárnap 10.40-kor az arnóti evangélikus templomban.

MINDEN HÓNAP 1. VASÁRNAPJÁN  CSALÁDI ISTENTISZTELETET TARTUNK! AZ ISTENTISZTELETEK UTÁN GYERMEKEINKKELKÖZÖSEN KÉZMŰVESKEDÜNK, KIRÁNDULUNK.

családos istentisztelet a templomkertben

Istentisztelet Újcsanáloson

Minden hónap második és utolsó vasárnapján délután 2-kor az újcsanálosi evangélikus templomban.

Bibliaóra

Reformáció ünnepétől Pünkösdig minden csütörtökön délelőtt 10 órakor az arnóti parókián.

Konfirmációi órák

Arnót: Minden vasárnap 12 órakor.

Újcsanálos: Minden hónap második és utolsó vasárnapján az istentisztelet után.

Óvodai hittan óra(Arnót)

Dózsa György út: kedd 15.45

Petőfi utca: kedd 15 óra

Iskolai hittan óra:

Jókai Mór Református Általános Iskola (Miskolc): kedden és csütörtökön (10.45 ill. 9.50)

Weöres Sándor Általános Iskola (Arnót): minden kedden 11.40-től

Böjti és ádventi alkalmak: a böjti és ádventi hetekben hétközi alkalmainkat csütörtökön este 18 órakor tartjuk. Ádventben ádventi vásárt és koncerteket tartunk a hirdetmények szerint.

Családos és napközis tábor: nyaranta 1 hetet a szülőkkel közösen töltünk közösen a Balatonnál gyülekezeti táborunkban. Július 2 hete általában napközis táborunk időpontja, amelyet Arnóton a parókia kertjében tartunk - sok kirándulással, játékkal, nevetéssel, imádsággal.

Teremtés ünnepe: teremtésvédő közösségként nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy generációkat átívelően mutassunk példát arra, hogyan tudjuk megőrizni világunkat.. Minden évben megünnepeljük a teremtés ünnepét, táboraink témája valamilyen módon kapcsolódik a teremtett világ védelméhez.